JUST DIP IT 1.0: Sushi style



beschrijving praline
Interne opbouw
Onderaan vinden we een crunch van sesam met cashewnoot, gevolgd door een crème van kers. De toplaag is een creamy gel van limoen met saffraan. Om dat laatste te bekomen maakte ik geen gebruik van een traditionele toevoeging zoals agar-agar, gelatine ... en toch werd het gewenste resultaat bereikt.
Zout, zuur, zoet ... alles komt aan bod en is in balans met elkaar. De vullingen zijn complementair, geen enkele dominant, en bovendien heeft elk van hen een andere structuur.
De extra's die erbij worden gegeven maken het geheel af en zorgen voor een extra smaak: umami.
De chocolade die werd gebruikt is een Venezolaanse donkere chocolade. Op deze manier komt ook het bittere, kruidige en fruitige naar boven.
Coating
Ik heb niet gekozen voor een glanzende buitenkant, maar voor een matte/velours coating. De kleuren zijn een ode aan de kleuren van de Japanse vlag, alsook aan de kersenbloesem die we in de dip terugvinden. De coating werd aangebracht met de airbrush.
Decoratie
De dip en gomashio die erbij worden geserveerd maken het geheel af, en zorgen voor een verrassende wending. Zo bekomen we een elegante praline met een extra dimensie.
De dip is gebaseerd op de Japanse saus ‘Tonkatsu’. Echter, kersenbloesem, symbool voor Japan, mocht in dit geheel niet ontbreken en werd dus mee in deze dip verwerkt. De gomashio zorgt nog voor een extra crunchy toets.
Just dip it!
Concept
Less is more, de chopsticks en 2 toevoegingen, zijn een leuke twist en laten de praline toch nog de hoofdrol spelen. Pralines eten wordt door deze extra’s een beleving, iets uniek en ongezien.
De benaming, JUST DIP IT spreekt voor zich. Deze eerste versie, 'Sushi style', kan gevolgd worden door tal van varianten. Old school, the African way, the crazy one ... om maar enkele voorbeelden te noemen. Elke variant kan worden voorzien van een bijhorende dip en een leuke twist.
JUST DIP IT!
deelnemer
Bram Hullebroeck