Neusje van de Zee

Beschrijving praline
interne opbouw
De praline bevat een citroengelei op basis van een homemade limoncello van citroenen uit de Amalfi-kuststreek. Deze dienen als frisse aanzet die zachtjes wegsmelt in de mond. Daarnaast bevat ze een ganache gemaakt op basis van een infuus van thee van Wakame-zeewier, groene sencha, groene maté en limoengras. Dit alles in combinatie met witte chocolade.
coating
De praline heeft een coating van fondantchocolade Veliche Temptation 64 procent.
decoratie
Vanuit de unieke organische vormgeving van de praline is er in het topje van de praline een gouden crispie voorzien als subtiele verwijzing naar het topje of 'Neusje' van de praline. Door de rest van de praline in pure fondantchocolade te houden, blijven de structuren van de schaalhoren en de donkere strepen erop geaccentueerd. Onderaan is er een transfer in gouddecor voorzien die verwijst naar de sporen van de slak die huist onder de schelp. Daarnaast symboliseert de transfer ook de golven die klotsen tegen de golfbrekers, het ruwe biotoop van de schaalhoren.
concept
Het concept 'Neusje van de Zee' is ontstaan vanuit enkele strandvondsten op het Sint-Laureinsstrand te Westende. De natuurlijke piramidale vorm van de schaalhoren is een vorm die toelaat om in de top van de praline een gelei of karamel te voorzien met daarbovenop een ganache als tweede laag. Zichtbaar in het topje werd een crispie, nootje of mini-parel geplaatst. 'Het Neusje van de Zee' verwijst naar de uitspraak 'Het Neusje van de Zalm' gekoppeld aan de zeeomgeving maar ook de inzet op een fijne en creatieve smaak- en vormgeving.
Dirk van den bossche
opleiding
ZoeteZee is een klein ambachtelijk chocoladeatelier dicht bij zee in Westende-Bad. In het open atelier laten Dirk en Leen hun liefde voor de zee en passie voor chocolade samensmelten tot unieke chocoladecreaties. Het Sint-Laureinsstrand vormt daarbij onze onuitputtelijke inspiratiebron. Ze kiezen bewust voor zorgvuldig geselecteerde, kwaliteitsvolle grondstoffen en voor unieke en creatieve productontwikkeling. De praline 'Neusje van de Zee' sluit naar smaak en vormgeving volledig aan op het vooropgestelde thema 'natuur'. Beiden volgden ze een opleiding ambachtelijke chocoladebewerking bij Syntra West te Brugge en zijn ze al drie jaar lang aan het creëren en verwerken van chocolade in hun chocoladeatelier in Westende. In 2022 behaalde het koppel met hun 'Chocopralines' Zilver op de Belgium Chocolate Awards binnen de categorie 'concept'.
contact
Zoetezee
Distellaan 48, 8430 Westende-bad
0476 287 589
info@zoetezee.be
www.zoetezee.be

